Kaśka [XX] - 2016-05-03 13:05:34

Naukowcy od dawna znają bakterię Delftia acidovorans, która żyje na powierzchni bryłek złota. To ta sama bakteria, która potrafi przeżyć w wodnych roztworach złota, toksycznych dla życia. W kanadyjskim uniwersytecie McMaster postanowiono poszukać wyjaśnienia tego nieznanego dotychczas mechanizmu, który pozwala bakterii przetrwać w toksycznym środowisku. Podczas analiz w laboratorium okazało się, że bakteria produkuje molekuły, które chronią jej błonę komórkową i jednocześnie wiążą jony złota znajdujące się w wodzie w cząsteczki złota.
Wynik badań to rewolucja. Wytrącane przez bakterie Delftia acidovorans cząsteczki złota to właściwie zaczątki większych bryłek, samorodków, takich samych jak te które można znaleźć np. w złotonośnych strumieniach.
Tych co inwestują w złoto uspokajam. Rewelacje z Uniwersytetu McMaster nie wpłynęły na kurs złota. Produkty inwestycyjne ze złota nadal cieszą się powodzeniem, a w Rosji z uwagi na szalejący Rubel przeżywają niebywały boom [http://inwestycje.mennica.com.pl/produkty-inwestycyjne/zloto] .